Covid-19 döneminde alınması gereken
önlemler ve maske kullanımı

Covid-19 ile mücadelede alınması gereken önlemlerin ayrıntılarını tam olarak biliyor muydunuz?
Evony Türkiye ailesi olarak genel hijyen kurallarını ve maske kullanımında dikkat edilmesi gereken detayları tekrar hatırlatmak isteriz.

Öncelikle bu dönemde kendiniz ve çevreniz için güvenli ve sağlıklı bir ortam yaratmanız oldukça önemli.
Bu sebeple ilk olarak genel vücut hijyeninize de ekstra dikkat etmeniz gerekmekte. Ayrıca temasta bulunduğunuz ortamları da düzenli olarak dezenfekte etmelisiniz. En az 1,5 metrelik mesafe kuralına uymalı ve bulunduğunuz kapalı ortamları düzenli aralıklarla havalandırmalısınız. Maske, siperlik ve eldiven gibi koruyucu sağlık ekipmanlarını da doğru bir şekilde kullanmalısınız.

Maskenize dokunmadan önce ellerinizi su ve sabunla temizlemeyi ihmal etmemeli, su ve sabuna erişimin olmadığı durumlarda ise alkol bazlı bir el antiseptiği kullanmalısınız. Ardından ambalajını açıp çıkardığınız.
Evony maskenin yanındaki acıtmayan yumuşak elastik kulakları işaret parmağınızla hafifçe çekerek açmalı ve maskeyi iki kulağından tutarak ağzınızı ve burnunuzu tam kapatacak şekilde takmalısınız. Son olarak ise üst kısmındaki burun telini hafifçe bastırarak burnunuza oturtun. İşte bu kadar, artık dışarı çıkmak için hazırsınız!
Çocuk, yetişkin, tüm aileye ve her yüze uygun beden seçenekleri sunan Evony maskeleri güvenle kullanabilirsiniz.

Üstelik koruma ve konforu bir arada sunan Evony Yumuşak Elastik Kulaklı Cerrahi Maske, her biri meltblown ve spunbond içeren 3 katmanlı bir koruma sistemine sahiptir. Bu sistem, aldığınız nefesi filtreleyerek %99’a kadar bakteri korumasını sağlar. Ayrıca Evony Trendy Maske ile kendinizi korurken şıklığınızdan da ödün vermezsiniz. Çünkü Evony Trend Maske koruma, konfor ve şıklığı bir arada sunar. Aynı şekilde Yeni Evony Black maskeler de tarzınızdan ödün vermeden yüksek koruma elde etmenizi sağlar. Ayrıca maske kullanımınızı hem kolay hale getirecek hem de mentolü ile gün içinde ferah etki sağlayacak ferah bir nefes için de Mentollü Evony maskeleri tercih edebilirsiniz. Çocukların kullanımını kolaylaştıran Evony Kids maskeler ise 6-12 yaş grubundaki çocukların yüzlerine uyum sağlayacak ölçülerde tasarlanmıştır. Evony maskelerin bir diğer özelliği de acıtmayan yumuşak elastik kulaklarıdır. Bu kulaklar kullanım sırasında esner ve yumuşak dokusu sayesinde kulaklarınızı acıtmaz. Evony maskemizin her katmanının meltblown içerdiği, bağımsız bir test kuruluşu olan İTÜ Araştırma Laboratuvarı tarafından, farklı tarihlerde üretilen maskelerimizle yapılan testler sonucunda da kanıtlanmıştır.

Güvenle kullanabileceğiniz maskelerimiz hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere evony.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.